A poloska szívós parazita, táplálék nélkül akár fél évig is életképes, de szakemberünk által végzett permetezéssel kezelésünket nem éli túl. A kezelt terület emberek és melegvérű háziállatok számára a permetszer száradását követő szellőztetés után használható.
Az ágyi poloska emberi vérrel táplálkozó rovar. Általában maguk az emberek hozzák be a lakásba, valamilyen tárggyal együtt, de a szomszéd lakásból is átjöhet olykor. Az ágyi poloska 4-8 mm hosszú, lapos testalkatú, lencse formájú. Résekben, repedésekben él és bújik meg, leginkább az ágyban és annak közelében. Rejtőzködő életmódot él, nappal nyugalomban van, éjjel aktív. A poloska emberhez kötött rovar, az ember alvóhelyéhez közel található meg a búvóhelye.
Irtásánál a cél a teljes kiirtás, a helyiség mentesítése. Elszaporodását permetezéssel kialakított tartós méregmezővel lehet meggátolni. Kiegészítő kezelés történhet porozással, füstképzéssel, hidegködképzéssel (kiűzés).
A látása gyenge, bűzmirigye révén jellegzetes szaga van. A nőstény ágyi poloska kb. 1-2 évig él és ez idő alatt kb. 300-500 db petét rak le. Egyszerre 1-2 db-ot, amit a búvóhelyén a talpazatra ragaszt. A peték 10 nap alatt kikelnek és lárvák lesznek, ez 50-60 napot vesz igénybe. Már a lárvák is vérrel táplálkoznak.